Nr 2190 w Rejestrze Prasy SO w Poznaniu. Od maja 2007 r.
Szanowni P.T. Czytelnicy Gazety Autorskiej „IMPRESJee” (nr 2190 w Rejestrze Prasy w SO w Poznaniu). Podaję tutaj statystyki Państwa wizyt (na podstawie danych otrzymywanych z Blox). Aktualna liczba wizyt w Gazecie Autorskiej „IMPRESJee”: 7 150 097. W sumie - w Gazecie Autorskiej „IMPRESJee” i witrynach tematycznych: 9 605 945 ******* Gazeta Autorska „IMPRESJee” zajmuje pierwsze miejsce popularności w dwóch kategoriach: PRASA I MEDIA oraz MEDIA na TOP 1000 Blox. Dziękuję Państwu,Drodzy P.T. Czytelnicy, za zainteresowanie i zapraszam Państwa do kolejnych wizyt z lekturą w moich salonach - redaktor naczelna Stefania Golenia (Stefania Pruszyńska), autorka esejów, felietonów, recenzji, wywiadów, fotoreportaży, utworów literackich i artystycznych wizualnych
Blog > Komentarze do wpisu

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Łucji Danielewskiej „Słowo jak chleb”

W 2005 roku dwaj przyjaciele poeta Andrzej Sikorski i dr n. farm. Jan Majewski postanowili zorganizować przy pomocy Fundacji Literackiej w Poznaniu i Sekcji Historii Farmacji Oddziału Poznańskiego  Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego - Ogólnopolski Konkurs Poetycki  im. Łucji Danielewskiej. Z informacją  o organizacji konkursu udało się organizatorom dotrzeć do wielu zakątków w kraju i za granicą. Zaczęły  napływać dziesiątki opatrzonych godłami prac w większości nieznanych twórców. Później trwały wielogodzinne obrady  jury konkursowego, następnie nadszedł  13.12.2005 r. -  wieczór z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

W tym roku  jury IV edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Łucji Danielewskiej obradowało w składzie: Grażyna Banaszkiewicz- przewodnicząca,  Ryszard Danecki, Jerzy Grupiński, Elżbieta Kuśnierek i Anna Zalewska - członkowie. Organizatorzy konkursu przy wydatnej pomocy Centrum Artystycznego ISKRA i  Urzędu Miasta Poznania  „Poznań. Tu warto żyć ”urządzili wieczór poetycko-artystyczny połączony z ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród. Tradycyjnie impreza odbyła się w dniu 13 grudnia w  „Naszym Klubie”.

 

Uroczysty wieczór rozpoczęto wręczeniem medalu „GLORIA ARTIS” nadanego przez  Ministra Kultury dla poety Jerzego Grupińskiego – przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego  Wojciecha Jankowiaka i  Dobromiłę Tomawską prezesa Salonu Artystycznego im. Jackowskich. Następnie ogłoszono wyniki IV edycji Konkursu Poetyckiego im. Łucji Danielewskiej  p.n.  „Zaklęcia”:  I nagrodę  i Laur Wierzbaka  otrzymał Piotr Macierzyński z Łodzi, II nagrodę Andrzej Mularczyk z Ostrzeszowa, III nagrodę Marcin Napieraj z Dąbrowy k. Śremu, Nagrodę Specjalną Poema Cafe  Izabela Kawczyńska z Łodzi, wyróżnienie:  Apteki „Pod Złotym Lwem” Anna Piliszewska z Wieliczki, wyróżnienie: Piotr Gajda z Tomaszowa Mazowieckiego.

W kolejnym punkcie programu nastąpiło wręczenie nagród i odczytanie nagrodzonych utworów. Popłynął potok  pięknych zwrotów polszczyzny zarówno nieznanych dotąd twórców, jak i utworów wspomnieniowych Łucji Danielewskiej. Całość przeplatana była krótkimi przerywnikami muzycznymi  w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza. Klubowy nastrój stworzyły utwory grane na flecie, gitarze i fortepianie. Całość tego sympatycznego wieczoru z werwą i wdziękiem prowadził  Krzysztof Styszyński.

Duże brawa dla organizatorów należą się również  za wydanie tomiku „Jak Chleb” z utworami nagrodzonych wszystkich czterech edycji Konkursu oraz wybranymi wierszami Łucji Danielewskiej. Podziękowania należą się również wydawnictwu FLOS CARMELI za piękny edytorsko i terminowo wydany tomik, który był dostępny na zakończeniu omawianego wieczoru. Nam wszystkim koneserom poezji i klubowego nastroju wieczorów  poetycko-artystycznych   przyjdzie poczekać na takie wydarzenie jeszcze rok.

 

Wojciech Dąbrowski


            

 

 

wtorek, 16 grudnia 2008, impresje
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: