Nr 2190 w Rejestrze Prasy SO w Poznaniu. Od maja 2007 r.
Szanowni P.T. Czytelnicy Gazety Autorskiej „IMPRESJee” (nr 2190 w Rejestrze Prasy w SO w Poznaniu), Redakcja odnotowuje tutaj statystyki Państwa wizyt - według danych podawanych każdemu wydawcy przez Blox **** Liczba wizyt w Gazecie Autorskiej IMPRESJee: 6 822 555. A liczba wizyt w gazecie i podstronach: 9 148 399 **** W Blox na TOP 1000 Gazeta Autorska „IMPRESJee” zajmuje pierwsze miejsce popularności w kategorii: Media Zapraszam Państwa do lektury - Redaktor naczelna
Blog > Komentarze do wpisu

Demonstrowali sobą żywą Polskę. W 2. Poznańskim Biegu Niepodległości

 

We wczorajszym 2. Poznańskim Biegu Niepodłegłości dziesięć tysięcy biegaczy swoim entuzjazmem powiedziało to, co jest najważniejsze. W imię czego wszyscy oni biegli w bardzo chłodny dzień ulicami Poznania. Dzieci, młodzi, starsi. Nawet ojcowie i matki z dziećmi w wózkach. I co śmielsi niepełnosprawni dotrzymujący im tempa w swoich pojazdach. Wszyscy demonstrowali sobą żywych Polaków i żywą Polskę. Wspólną Polskę. Mimo tylu podziałów.

Patrzcie i myślcie albo biegnijcie z nimi. Na znak solidarności z niepodległością i wolnością Polski. Odzyskanymi w prawdziwym bohaterstwie i zwycięstwie polskiego patriotyzmu Wielkopolan w 1918 roku. I  taką samą mocą ducha odzyskiwanymi później.

Patrzcie albo podążajcie za biegnącymi.  Na znak miłowania wolności i niepodległości, które zostały okupione tak licznymi ofiarami i cierpieniem tak wielu. By złożyć hołd pamięci. I wyrazić wdzięczność za  ten dar od wpisanych w historię Polski bohaterów zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – wysiłkiem i radością. Radością jak zwiastunem wiosny  pośród jesiennego 11 listopada.

Bieg Niepodległości ze stolicy Wielkopolski ma drogi otwarte do Narodowego Biegu 100-lecia   największego biegu świata w czasie przyszłorocznych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pobiegnie  wówczas sto tysięcy Polaków.

Stefania Pruszyńska

Fot. z wczorajszego biegu, 11 listopada 2017: Stefania Pruszyńska  


niedziela, 12 listopada 2017, impresje

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/11/25 18:18:45
Żywą i NORMALNĄ. Przyjemnie popatrzeć
-
2017/11/26 19:57:46
Dziękuję Autorowi joe255 za komentarz na miarę. Cieszy mnie zarówno Pana wizyta w portalu mojej gazety, jak i ta Pana precyzyjna ocena biegu w Poznaniu. Zapraszam do lektury innych publikacji i serdecznie Pana pozdrawiam
Stefania Pruszyńska