Nr 2190 w Rejestrze Prasy SO w Poznaniu. Od maja 2007 r.
Szanowni P.T. Czytelnicy Gazety Autorskiej „IMPRESJee” (nr 2190 w Rejestrze Prasy w SO w Poznaniu). Podaję tutaj statystyki Państwa wizyt (na podstawie danych otrzymywanych z Blox). Aktualna liczba wizyt w Gazecie Autorskiej „IMPRESJee”: 7 177 236. W sumie - w Gazecie Autorskiej „IMPRESJee” i witrynach tematycznych: 9 641 630 ******* Gazeta Autorska „IMPRESJee” zajmuje na TOP 1000 Blox pierwsze miejsce popularności w kategorii: PRASA I MEDIA, a także w kategorii: MEDIA. Dziękuję Państwu,Drodzy P.T. Czytelnicy, za zainteresowanie i zapraszam Państwa do kolejnych wizyt z lekturą w moich salonach - redaktor naczelna Stefania Golenia (Stefania Pruszyńska), autorka esejów, felietonów, recenzji, wywiadów, fotoreportaży, utworów literackich i artystycznych wizualnych
Blog > Komentarze do wpisu

Spotkania Klubu Literackiego „Dąbrówka” w listopadzie i grudniu 2018

 

Program listopadowo-grudniowy Klubu Literackiego „Dąbrówka” jak co rok otwiera zapowiedź spotkania, podczas którego poeci z naszego gremium, ci „uzbrojeni” w nowe i specjalnie przygotowane wiersze, stoczą kolejny bój w turnieju o laur tego konkursu: „Pierścień Dąbrówki″. 

9 listopada 2018 o godz. 18.00 (piątek – Bistro „Cezar”). Międzynarodowy Listopad Poetycki – XIII Turniej Wierszy o „Pierścień Dąbrówki”. Nagroda główna: rzeźba Kazimierza Rafalika. Jury przewodniczy dr Stefan Pastuszewski, redaktor „Akantu”. Wyróżnienia: m.in. „Kielnia Tadeusza Stirmera” wręczana przez Edytę Kulczak, „Chleb dla Poety” – rzeźba Marioli Kalickiej, Liquor benedictinorum z apteki „Pod złotym lwem”. Łucja Dudzińska – wyróżnienie grupy młodych pisarzy „Na krechę”. Poza decyzją jury liczne wyróżnienia: obrazy, obrazki, duże piwo od Antoniego i inne... Tekst do turnieju (jeden niepublikowany wiersz w 5 egz. A4) prosimy zgłaszać 16.30-17.30 w bistro. Na każdym egz. tekstu prosimy umieścić adres e-mailowy.

20 listopada 2018 o godz. 18.00 (wtorek). Wieczór z prozą Barbary Kęcińskiej-Lempki i Barbary Tylman. Kościański Odys – opowieść Jadwigi Czarnej o Adamie Tomaszewskim.

4 grudnia 2018 o godz. 18.00 (wtorek). Nowe książki w Klubie: Danuta E. Dachtera – „Moje Macondo”, Dariusz Kozdęba – „Widma i czereśnie”. Omówienie – dr Janusz Urbaniak.

11 grudnia 2018 o godz. 18.00 (wtorek – Bistro „Cezar”). Wieczór wigilijny Klubu Literackiego. Kolędy i piosenki – Alina i Krzysztof Galas. Wiersze – Józef Zdunek. Prosimy o wigilijne teksty i Boże Dary na stół.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach wszystkich zainteresowanych nimi i do publikacji w „Protokole Kulturalnym”. Spotkania w „Dąbrówce” prowadzi Jerzy Grupiński. Klub Literacki „Dąbrówka”  ma swoje pielesze w Piątkowskim Centrum Kultury PSM na os. Bolesława Chrobrego w Poznaniu. Wstęp na spotkania jest wolny. 

Stefania Pruszyńska

Ilustracja graficzna: Oazy myśli, Stefania Pruszyńska


 

 

czwartek, 08 listopada 2018, impresje

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: