| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
* Akcja: Dopalacze kradną życie
** Autorskie witryny: ArtGrafPoeFoto, POEZJA
* Fundacja MAM SERCE pomaga ciężko chorym dzieciom
** Poznaj WYBRANE ARTYKUŁY, WYWIADY, ESEJE, RECENZJE
*** Publikacja o uroczystej sesji Rady Miasta Poznania 2016
* SPOTKANIA AUTORSKIE, LITERACKIE w Klubie Literackim DĄBRÓWKA i PoemaCafe
* ŻYCZENIA DLA PAŃSTWA, WSZYSTKICH LUDZI TWÓRCZEJ WOLI
Szanowni P.T. Czytelnicy Gazety Autorskiej „IMPRESJee”(nr 2190 w Rejestrze Prasy w SO w Poznaniu), Słonecznie Was zapraszam do odwiedzin Salonów mojej gazety, życząc inspirującej i miłej lektury - Redaktor naczelna. Statystyki Gazety Autorskiej „IMPRESJee”. * Liczba wizyt: 6 667 262 ** Liczba wizyt z podstronami: 8 940 365. W Blox - Gazeta Autorska „IMPRESJee” na pierwszym miejscu popularności w kategorii: Media

*SALON INFORMACYJNY, DIALOGU I KOMUNIKATÓW

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

 

 

Dzisiaj,  10 kwietnia,  mija siódma rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. MSWiA upamiętniło to tragiczne wydarzenie, w którym zginęli Lech Kaczyński, prezydent RP, wraz z małżonką Marią Kaczyńską i najwyżsi przedstawiciele władz państwowych. MSWiA przygotowało i prezentuje okolicznościowy baner „Pamiętamy – rocznica katastrofy smoleńskiej”.

W tragicznym locie uczestniczyła delegacja z udziałem polskich władz państwowych, dowódców sił zbrojnych, duchowieństwa i wielu instytucji, która udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie zginęło w sumie 96 osób.

W rocznicę katastrofy w całej Polsce odbywają się obchody upamiętniające jej ofiary. W ich intencji odprawione zostaną msze, pamięci ofiar poświęcone będą również marsze, koncerty i wystawy.

(oRedGAI)

Inf. i fot.  nadesłał Wydział Prasowy MSWiA 

 


 

Redakcja Gazety Autorskiej „IMPRESJee” załącza linki do zachowanej w zasobach publikacji archiwalnych z 22 kwietnia 2010 r. - listy ofiar  katastrofy pod Smoleńskiem, przytoczonej  za witryną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Lista ta obejmuje 3 części publikacji: 

cz. 1

http://impresjeee.blox.pl/2010/04/Lista-ofiar-katastrofy-samolotu-prezydenckiego-2.html

cz.2

http://impresjeee.blox.pl/2010/04/Lista-ofiar-katastrofy-samolotu-prezydenckiego-1.html

cz. 3

http://impresjeee.blox.pl/2010/04/Lista-ofiar-katastrofy-samolotu-prezydenckiego.htmlpiątek, 10 marca 2017

Tegoroczny Dzień Kobiet w Aleksandrowie Kujawskim miał wyjątkowo uroczysty charakter. Oprócz tradycyjnych życzeń skierowanych do Pań, burmistrz dr Andrzej Cieśla wręczał na ulicach miasta napotkanym kobietom różyczki. Świętowanie akcentowała zaś  gala „Róż Burmistrza”.

Na to największe wydarzenie wybrano dawną salę restauracyjną zabytkowego dworca kolejowego. „Róże Burmistrza” to wyróżnienia przyznawane od 2010 roku kobietom za szczególne osiągnięcia na rzecz miasta i mieszkańców. Do tej pory nagrodzono 36 kobiet.

Galę poprowadziła Magda Łęgowska (laureatka wyróżnienia „Róża Burmistrza” w 2013 r). W tym roku statuetki Róż z rąk Burmistrza otrzymały: Irena Cerak – wieloletnia przewodnicząca Klubu Seniora „Złoty Wiek”, Barbara Wachowska – Hęsiak – przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Radosny Zakątek z Aleksandrowa Kujawskiego, Kaja Potrzebska – dyrygentka Chóru Lutnia Nova.

Tegoroczną galę uświetnił występ Aleksandra Kamedulskiego z koncertem „Z miłością do kobiet”. Aleksander Kamedulski jest 23-letnim adeptem śpiewu operowego, uczniem prof. Wiesława Bednarka. Urodził się i mieszka w Nieszawie nad Wisłą. Śpiewał m.in. w Niemczech, Francji, Anglii, Hiszpanii, na Cyprze, w Liechtensteinie. Jest laureatem konkursu wokalnego w Vaduz organizowanego przez międzynarodową fundację sic itur ad astra z Księstwa Liechtenstein i jako jeden z ośmiu śpiewaków z całego świata został najmłodszym i jedynym w Polsce stypendystą tej fundacji. Współpracuje również z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

Na zakończenie wszyscy goście zaproszeni zostali do obejrzenia wystawy fotografii „Kobieta – Cztery Pory Roku” autorstwa Joanny Kmieciak. Na zdjęciach zaprezentowały się mieszkanki Aleksandrowa. Tłem do zdjęć były plenery miejskie, które odkryły przed gośćmi piękno i ulotność czterech pór roku w naszym mieście. Wystawę zdjęć można oglądać w Bibliotece Miejskiej im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim do końca marca br.

Organizatorzy przygotowali także dla Pań poczęstunek.

Oprac. własne redakcji Gazety Autorskiej „IMPRESJee”

Artfot.: Wiosennia, Stefania Pruszyńska

Źródło:  Serwis Samorządowy PAP  materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego. Za treść tych informacji PAP SA nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.czwartek, 19 stycznia 2017

W każdą środę i sobotę podczas tegorocznych ferii kursować będzie Bieszczadzka Kolejka Leśna. „Zimą jeździmy od pięciu lat. W tym roku, z uwagi na duże zainteresowanie dwa razy w tygodniu” poinformował prezes fundacji zarządzającej BKL Mariusz Wermiński.

„Tak samo jak latach poprzednich, w czasie ferii szkolnych kolejka będzie kursować na trasie Majdan-Balnica-Majdan. Skład ze stacji w Majdanie wyruszy w samo południe, a podróż trwa ok. dwóch godzin” przypomniał Wermiński.

Zaznaczył, że fundacja „jest w pełni przygotowana do organizowania zimowych podróży bieszczadzką wąskotorówką”. „Mamy m.in. pług do odśnieżania, a w wyremontowanej parowozowni są odpowiednie warunki pracy.

„Podróże kolejką w zimowej aurze mają nawiązywać klimatem do popularnych kuligów” dodał Wermiński.

Parowóz lub lokomotywa spalinowa ciągnie skład liczący zazwyczaj cztery półotwarte wagony. Każdy z nich ogrzewają piecyki, tzw. kozy. Pasażerowie sami dbają o dokładanie do nich drewna. Przed podróżą częstowani są gorącymi napojami.

Według prezesa Wermińskiego, zimowe podróże wąskotorówką mają być dodatkową ofertą dla wypoczywających w Bieszczadach. Podkreślił, że podczas ferii, czyli w drugiej połowie stycznia oraz do końca lutego możliwe jest również zamówienie pociągu przez grupy zorganizowane w inne dni tygodnia.

W maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku bieszczadzka kolejka wozi turystów w weekendy, a w lipcu i sierpniu codziennie.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAPOd początku stycznia, jak co rok, widoczny jest wzrost przypadków grypy i podobnych infekcji; między 8 a 15 stycznia zarejestrowano ok. 160 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań. Z ich powodu do szpitali trafiło w tym czasie w ponad 600 osób podał Główny Inspektorat Sanitarny.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział PAP w środę, że obecny poziom zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań jest wysoki, lecz nie rekordowy.

Bondar, powołując się na dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, wskazał, że w pierwszym tygodniu stycznia odnotowano ok. 130 tys. podejrzeń i zachorowań; do szpitala skierowano ponad 400 osób.

Rzecznik GIS przypomniał, że grypa i jej powikłania mogą być niebezpieczne m.in. dla seniorów i osób z chorobami przewlekłymi. Wszyscy, jak dodał, powinni pamiętać o częstym myciu rąk, właściwej diecie i dostosowanym do pogody ubiorze.

Według opublikowanych w połowie grudnia badań CBOS, tylko 6 proc. badanych zadeklarowało, że w sezonie jesienno-zimowym zaszczepiło się przeciwko grypie, kolejne 7 proc. zapowiedziało, że zamierza to zrobić, a 87 proc. badanych zadeklarowało, że w tym sezonie nie zaszczepili się i nie zamierzają się szczepić przeciwko grypie.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAPponiedziałek, 02 stycznia 2017

 

3 stycznia 2017 o godz. 18.00 (wtorek, sala konferencyjna) Archiwalia dinozaurów – Marek Słomiak prezentuje wydawnictwa, zdjęcia, anegdoty… Nowe wiersze w Klubie – prosimy o przyniesienie tekstów w kilku egz. Warsztaty literackie.

17 stycznia 2017 o godz. 18.00 (wtorek, bistro „Cezar”) „Aphelium miniatury metafizyczne” Tomasza Rębacza. „Iluzjonia” – prace plastyczne i wiersze Stefanii Pruszyńskiej.

7 lutego 2017 o godz. 18.00 (wtorek, sala konferencyjna) „Złota źrenica” – spotkanie autorskie Dariusza T. Lebiody. Agnieszka Mąkinia – „Przestworza słów”.

14 lutego 2017 o godz. 18.00 (wtorek, sala konferencyjna) nowe książki Kaliny I. Zioły. Bogusława Janicka prezentuje „Żółtobrązowy budzik” Choi Lai Sheung oraz inne wydawnictwa z Francji i Hongkongu.

Zapraszamy do publikacji w „Protokole Kulturalnym” . Spotkania w „Dąbrówce”, os. Bolesława Chrobrego 117. Prowadzi je Jerzy Grupiński.

Klub Literacki  „Dąbrówka”, Piątkowskie Centrum Kultury PSM


 czwartek, 29 grudnia 2016


W imieniu Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu informuję o stanowisku Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie projektu zmian prawa ochrony środowiska.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego, w uchwale podjętej podczas Sesji SWW w dniu 19 grudnia br., wyraził sprzeciw zaproponowanym przez grupę posłów PiS zmianom prawa ochrony środowiska przewidującym przejęcie pełnej kontroli nad funkcjonowaniem wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej przez administrację rządową i pozbawienia sejmików wpływu na ich pracę.

Zaproponowane zmiany będą skutkowały niewątpliwie spowolnieniem prac funduszy, chaosem decyzyjnym, otworzą nowe pola konfliktów zmierzających do marginalizacji znaczenia samorządów, co w efekcie przyniesie pogorszenie stanu środowiska i poziomu życia mieszkańców poszczególnych regionów.

 Urszula Chłystun

Inspektor w Dziale Organizacyjno-Administracyjnym

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

ul. Szczepanowskiego 15A

60-541 Poznań

tel: +48 (61) 845 62 53


środa, 21 grudnia 2016

– Polskie służby cały czas monitorują sytuację i analizują wszystkie informacje oraz sygnały. Jesteśmy przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, w związku z atakiem terrorystycznym w Berlinie.

Szef MSWiA z głębokim smutkiem przyjął wiadomość o wczorajszym zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. –  Ofiarami tego barbarzyńskiego ataku stali się niewinni ludzie. Wyrażam nasz kategoryczny sprzeciw i potępienie wobec takich aktów terroru. Polska dołoży wszelkich starań, aby zapobiegać ewentualnym zagrożeniom terrorystycznym – oświadczył minister Mariusz Błaszczak.

Polskie służby są w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi. –  Niezwykle niepokojący jest fakt, że pierwszą ofiarą terrorystów okazał się polski obywatel, kierowca ciężarówki wykorzystanej do przeprowadzenia zamachu. Dlatego zapewniam o gotowości naszych służb do wyjaśnienia wszelkich okoliczności całego zdarzenia – podkreślił  szef MSWiA.

Minister przypomniał, że dzięki tak krytykowanej przez opozycję ustawie antyterrorystycznej wzmocniono koordynację służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Polsce oraz poprawiono efektywność funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego. - Między innymi te rozwiązania pozwoliły skutecznie zadbać o bezpieczeństwo tysięcy pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży –  powiedział szef MSWiA.

W ocenie szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji konieczne jest zdefiniowanie na nowo europejskiej polityki w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego i walki z terroryzmem.

– Wczorajsze wydarzenia w Berlinie to kolejny w tym roku atak na Europejczyków. Naszym obowiązkiem jest skutecznie chronić naszych obywateli i zrobić wszystko, aby nie doszło do podobnych wydarzeń w przyszłości –  stwierdził minister Mariusz Błaszczak.

W związku z atakiem, który miał miejsce w Niemczech, minister Mariusz Błaszczak zwrócił się do premier Beaty Szydło z wnioskiem o wsparcie działań prewencyjnych Policji siłami Żandarmerii Wojskowej. – Po tegorocznych zamachach w Nicei i Brukseli oraz po wczorajszych wydarzeniach w Berlinie, niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa jest zintensyfikowanie działań prewencyjnych i zapobiegawczych polskich służb. Dlatego istotne byłoby wsparcie działań Policji przez Żandarmerię Wojskową – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Policja i Straż Graniczna patrolują lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe i inne duże skupiska ludzi.

–  Musimy pamiętać, że zarówno w sklepach, jak i na dworcach czy lotniskach trwa wzmożony ruch przedświąteczny. Polacy robią zakupy i podróżują, aby odwiedzić swoich bliskich na Święta Bożego Narodzenia. Dodatkowo policjanci dbają o bezpieczny przebieg manifestacji. Stąd wniosek o wsparcie dla działań policjantów w patrolowaniu ulic. Żandarmeria Wojskowa wspierała już służby MSWiA podczas Światowych Dni Młodzieży oraz EURO 2012 – podkreślił szef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Inf.: Wydział Prasowy MSWiAwtorek, 20 grudnia 2016

Komisja Europejska zachęca do składania wniosków o dofinansowanie na rozwój projektów filmowych. Konkurs jest adresowany do osób i firm, które funkcjonują na rynku minimum od 3 lat, posiadają co najmniej połowę praw do projektów oraz mogą wykazać się odpowiednim doświadczeniem w zakresie produkcji audiowizualnej.

Granty będą przyznawane na rozwój 3 do 5 filmów o minimalnej długości 60 minut, w tym filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Począwszy od przyszłego roku do pakietu będzie można dołączyć również  film krótkometrażowy  nie dłuższy niż 20 minut.

Całkowity budżet przeznaczony w 2017 roku na współfinansowanie wyniesie 12,5 miliona euro. W zależności od rodzaju projektów dofinansowanie wynosić będzie od 70 000 do 210 000 euro za pakiet 3-5 projektów. Należy pamiętać, że wnioski o dofinansowanie niższe niż 70 000 euro nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenia można składać do 2 lutego 2017 r. Podpisanie umów przewidziane jest na lipiec 2017 r. Maksymalny czas trwania dofinansowanego działania to 36 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Więcej informacji o konkursie wraz z opisem procedury aplikacyjnej na stronie programu Kreatywna Europa.

Źródło: Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, opracowanie Biura Wielkopolski w Brukseli na podstawie kreatywna-europa.euczwartek, 03 listopada 2016

 

W listopadzie i grudniu program spotkań w Klubie Literackim „Dąbrówka” przygotowany przez Jerzego Grupińskiego obejmuje 4 spotkania: 3 listopada, 15 listopada - z XI Turniejem Wierszy o „Pierścień Dąbrówki”, 6 grudnia i 15 grudnia  2016 – Wigilią klubową.  

 

3 XI 2016 o godz. 18.00 (czwartek, bistro „Cezar”) Jerzy B. Zimny prezentuje „Dinozaury” poznańskiej literatury: Piotr Bagiński, Andrzej Górny, Paweł Kuszczyński, Stanisław Neumert, Maciej Porzycki, Edward Popławski, Urszula Zybura.

15 XI 2016 o godz. 18.00 (wtorek, bistro „Cezar”) XI Turniej Wierszy o „Pierścień Dąbrówki”. Nagroda główna – rzeźba Kazimierza Rafalika. Jury przewodniczy Stefan Pastuszewski. Wyróżnienia – m.in. „Kielnia Tadeusza Stirmera” wręczana przez Edytę Kulczak, „Chleb dla Poety” – rzeźba Marioli Kalickiej, Liquor benedictinorum z apteki „Pod złotym lwem”. Poza decyzją jury liczne wyróżnienia: obrazy, obrazki, duże piwo od Antoniego i inne... Teksty do turnieju (jeden niepublikowany wiersz w 5 egz. A4) prosimy zgłaszać 16.30-17.30 w bistro. Każdy tekst prosimy opatrzeć adresem mailowym.

6 XII 2016 o godz. 18.00 (wtorek, sala konferencyjna). Krystyna Ratajczak – wiersze i obrazy. Quiz z nagrodami – czyj to tekst?

15 XII 2016 o godz. 18.00 (czwartek, bistro „Cezar”). Wieczór wigilijny Klubu Literackiego. Homilia Stanisława Adamkiewicza. Kolędy, piosenki, instrumentarium – Tomasz Kruczek. Mile widziane wiersze i Boże Dary na wigilijny stół.

Na spotkania w „Dąbrówce”, Poznań, os. Bolesława Chrobrego 117, zaprasza Jerzy Grupiński.

(ojm)

Ilustracja: Oazy myśli, Stefania Pruszyńska

 wtorek, 20 września 2016

 

Redagowana i wydawana przeze mnie Gazeta Autorska „IMPRESJee” www.impresjeee.blox.pl w tym tygodniu (dane z 19 września 2016) znów zajmuje  pierwsze  miejsce popularności pośród 189 portali blogowych w kategorii: Media, będącej podkategorią kategorii: Prasa i media na TOP 1000 w Blox, skupiającej 585 portali blogowych.

W kategorii: Media jest obecnie na Blox - 189 blogów, co już podaję wyżej, jednak warto zwrócić i na to uwagę, iż pośród nich  ma swoje portale blogowe kilkanaście najbardziej znanych mediów.

Aktualna popularność znanych mediów mających portale w Blox, według tej klasyfikacji w spisie podanym przez Blox 19 września 2016, przedstawia się następująco według miejsc:

1. Gazeta Autorska „IMPRESJee”

30. „Gazeta Prawna”

31. Telewizja Polsat

35. „Newsweek”

38. Radio Maryja

40. TVN 24

42. „New York Times”

44. TVP: Telewizja Polska

Te informacje o rankingu popularności w kategorii: Media w Blox podane są w spisie portali blogowych.

W Blox znajduje się obecnie  już 587 738 portali blogowych.

Od niemal 10 lat Gazeta Autorska „IMPRESJee” jest na TOP 1000, co znaczy, że jest zawsze pośród tysiąca najlepszych blogów z wszystkich istniejących w Blox. Aktualnie ma w ogóle pośród  ponad pół miliona  portali blogowych w Blox i  tym samym pośród tych tysiąca najpoczytniejszych  blogów 205. miejsce. Spis portali blogowych na TOP 1000 znajdą Państwo w Blox. 

A że zasoby Gazety Autorskiej „IMPRESJee” tworzą zarówno publikacje z mojej łąki twórczej, jak i wielogatunkowe prasowe czy informacje, w tym tak wiele z nich przecież związanych z kulturą, a na dodatek z 10 lat, mam poczucie sensu tej pracy wykonywanej przeze mnie z myślą o Was, Szanowni P.T. Czytelnicy,  i także  sygnał, że wybór tematów, ich treści i formy prezentacji ciekawią Was. 

Siłę tego sygnału potwierdzają statystyki czytelnictwa (podawane przez Blox co tydzień do wiadomości każdego wydawcy). 

Suma liczby wizyt w gazecie i  jej czynnych podstronach:

8 637 936;

Liczba wizyt w Gazecie Autorskiej „IMPRESJee”:

6 135 150; 

Zapraszam Państwa do lektury

Stefania Golenia (Stefania Pruszyńska)

Redaktor naczelna 

Gazety Autorskiej „IMPRESJee”

nr 2190 w rejestrze prasy w Sądzie Okręgowym w Poznaniuśroda, 15 czerwca 2016

 

Za początek istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich uznaje się rok 1921, kiedy to z inicjatywy poznańskiego kupiectwa odbył się I Targ Poznański, pierwsze wydarzenie targowe w Polsce o charakterze krajowym. W roku 2016 Targi mają więc 95 lat i z tej okazji przygotowały dla mieszkańców Poznania jubileuszowe atrakcje.

Obchodom jubileuszu MTP towarzyszyć będzie muzyka Henryka Wieniawskiego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są bowiem dumne, sprawując mecenat nad odbywającymi się tym roku Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym oraz Międzynarodowym Konkursem Lutniczym im. Henryka Wieniawskiego.

GALA 9.5. 26 października 2016. Kulminacją obchodów jubileuszu 95-lecia MTP będzie GALA 9.5, która odbędzie się w centrum kongresowo-konferencyjnym (pawilon 15). Atrakcją wieczoru będzie specjalnie na tę okazję przygotowany projekt muzyczny „Poznanianki”. Będzie to koncert polskich muzycznych hitów w jazzowo-chilloutowej aranżacji poznańskich wokalistek pod opieką artystyczną Jacka Piskorza. Repertuar będzie składał się z utworów znanych i kojarzonych z Poznaniem, które otrzymają współczesne brzmienie.

Gala 9.5 będzie też w okazją do zaprezentowania północnego skrzydła Centrum Kongresowego, które jest obecnie w remoncie. Powstanie tam wielopoziomowa strefa gastronomiczna. Na trzech kondygnacjach zlokalizowana zostanie ekskluzywna strefa VIP oraz ogólnodostępna cześć restauracyjna.

Gala 9.5 będzie otwarta dla mieszkańców Poznania. Bilety będą rozdawane w konkursach poprzez kanały social media oraz w mediach lokalnych.

Konkurs „Doodle na 95-lecie MTP”. Z okazji jubileuszu 95-lecia Międzynarodowe Targi Poznańskie zaprosiły internautów do wspólnej zabawy i udziału w konkursie „Doodle na 95-lecie MTP”.

Doodle to słowo pochodzące z języka angielskiego, które można przetłumaczyć jako „gryzmolenie”. Zabawa „Doodle na 95-lecie MTP” polegała na stworzeniu unikalnej grafiki, będącej modyfikacją logotypu Międzynarodowych Targów Poznańskich i liczby 95. W konkursie mógł wziąć udział każdy. Prace mogły być wykonane dowolną metodą plastyczną np. rysunek czy grafika komputerowa.

Projekty oceniała Komisja Konkursowa. Nagrodziła 6 najciekawszych, kierując się ich walorami artystycznymi oraz oryginalnością. Projekty można zobaczyć na stronie www.mtp.pl.

W listopadzie zostanie natomiast przeprowadzony plebiscyt wśród internautów, podczas którego będą oni mogli wskazać pracę, która podoba im się najbardziej. Głosowanie wystartuje 2 listopada i potrwa do końca miesiąca. Nagrodami w konkursie są bilety roczne na wydarzenia rodzinne organizowane przez MTP w 2017 roku oraz bransoletka elektroniczna monitorująca dzienną aktywność fizyczną jej właściciela.

Konkurs „95 słów na 95 lat”. Aby wziąć udział w konkursie „95 słów na 95 lat” należy napisać tekst na temat MTP. Mogą to być życzenia, historia związana z MTP, czy wspomnienie z pobytu na Targach. Tekst nie może przekraczać 95 słów. Komisja konkursowa wybierze 10 tekstów, które najlepiej oddają targowego ducha.  Zwycięzcy otrzymają 10 egzemplarzy książek „Historie warte Poznania” autorstwa Filipa Czekały, 10 kart wstępu na wszystkie targi z pasją w 2017 roku (np. Motor Show, Cavaliada, PGA, Rybomania, Tour Salon), 10 podwójnych zaproszeń na jubileuszową Galę  9.5. Konkurs prowadzony jest w formie internetowej. Zgłoszenia przyjmowane są na targowym fanpage’u na Facebooku.

Projekt „Zaproś muzykę do swojego domu”. Projekt „Zaproś muzykę do swojego domu” nawiązuje do mecenatu sprawowanego przez Targi  nad Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego. Chcąc przybliżyć muzykę skrzypcową szerszej publiczności, MTP postanowiły pokazać ją w nowoczesnym wydaniu. Dzięki projektowi poznaniacy będą mogli zaprosić skrzypcowe brzmienia do swojego domu. Akcja polega na zorganizowaniu prywatki w gronie przyjaciół. Oprawę muzyczną zapewnią Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz duet 2be Violin Duo. W repertuarze znajdą się klasyczne utwory i współczesne hity w skrzypcowych aranżacjach. Więcej informacji na temat projektu będzie można znaleźć na stronie www.mtp.pl już w czerwcu.

Wystawa „Zajrzyj w głąb historii Targów”. Do końca roku na terenie MTP będzie można obejrzeć wystawę poświęconą historii Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz najważniejszych wydarzeń z życia firmy i ciekawostek związanych z jej historią, zwiedzający będą mogli zajrzeć w głąb wystawy i przez wizjer zobaczyć historyczne targowe fotografie.

oredGAI

Inf.: Biuro Prasowe MTP

Fotografie z najnowszych dziejów poznańskich targów -  aktu komunalizacji Międzynarodowych Targów Poznańskich - 15 października  2015. 

Fot. 1 i 4: Przemawia Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich; 

Fot. 2: Akt komunalizacji MTP podpisują: Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (z lewej) i Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa w obecności posła na Sejm RP Rafała Grupińskiego, prezesa MTP Przemysława Trawy i  wojewody wielkopolskiego Piotra Florka;

Fot. 3: Prezes MTP Przemysław Trawa, minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak;

Fot. 5: Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński przekazuje podpisany  akt  komunalizacji prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi 

Fot.: fotobueno 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 76